Sylwester 2013 w Krakowie | Apartamenty Muzyczny Kraków

Koncerty krakowskich gwiazd, multimedialne widowisko – świetlna projekcja na Wieży Ratuszowej, a o północy pokaz laserów – takie atrakcja zaplanowano na ostatnią noc roku (31 grudnia, poniedziałek) na krakowskim Rynku Głównym. Gospodarzem wieczoru będzie jedyna i niepowtarzalna Aldona Jankowska. Początek imprezy: godz. 20:30.

Scena koncertowa umiejscowiona będzie tuż przy Wieży Ratuszowej, która w programie wydarzenia będzie symbolizować Wieżę Babel. Skąd takie porównanie? „Chcemy podkreślić, że Kraków to nie tylko symbol historii i tradycji, ale również miasto tolerancji i gościnności” – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. „Szczególnie chcemy podkreślić otwarcie na inne narody. Dlatego obok znanych i lubianych krakowskich artystów, usłyszymy także zagranicznych twórców, którzy związali się z Krakowem. Pokochali to miasto, tu chcą żyć, pracować i tworzyć”.

Na scenie zaprezentują się zespoły muzyczne i soliści prezentujący rozmaite gatunki muzyczne od folku, poprzez funky, jazz aż po muzykę elektroniczną, rock i balladę. Wystąpią: Grupa Pod Budą i Andrzej Sikorowski; Jan Wojdak z zespołem Wawele; Maja Sikorowska i Kroke; Joanna Słowińska i Wojtek Fedkowicz; zespół Kulturka; FoxGang; Eluktrick; Don’t Ask Smingus; Vladimirska; Teddy Jr.

Szykuje się niezwykłe widowisko, oczywiście jeśli ktoś lubi taka formę witania Nowego Roku.

Więcej informacji na: www.krakow.pl

Dodaj komentarz